מפגש עם 23 טריגונים בעומק 20 מטר

פורסם ב: כל הכתבות, מחקר ימי, תת מימי | 1

23 Stingrays at 20 meters at the mediterranean from Hagai Nativ on Vimeo.

A short footage shot with G12 shows an ancounter with 23 stingrays.Two laser beams on the low center of the image, represent 10 centimeters.

לא חשבתי שאכתוב פוסט בתקופה הקרובה, עקב מחסור במשאב הזמן, אך המאורע שחוויתי בבוקרו של ה- 14/5/2012 חזק מידי בשביל לשמור אותו לעצמי.

בשבועות האחרונים אני מצלם עבור "חקר ימים ואגמים לישראל" בפרוייקט דיגום קרקעית הים אשר מטרתו לאסוף מידע על היצורים החיים בים תיכון כחלק מהתוכנית להרחבת נמל חיפה. הסקר מתבצע באיזור מפרץ חיפה בעומקים שבין 6 ל-20 מטר.

במהלך צלילת סקר שיגרתית, כמו שאנו מבצעים כל יום, נתקלנו (אני ועוד ארבעה צוללים) בלהקה של 23 סטינגריים (טריגונים) אשר התמקמה לה בקרבה לשטח הדיגום שלנו ונראה היה שבכלל לא מפריע להם שנכנסנו לטריטוריה שלהם.

בעבר כבר יצא לי לתעד טריגונים בקבוצות של חמישה פרטים ומטה, אך מחזה כזה עוד לא ראיתי והוא בהחלט אירוע שנדיר לצפות בו (אם כי בטוח מתרחש באופן די רגיל).

בסרטון הוידאו שצילמתי מהמאורע, ניתן לראות בחלקו המרכזי תחתון של הפריים, שתי נקודות ירוקות אשר נמצאות במרחק של 10 סנטימטר זו מזו (מדובר בלייזרים) ונותנות קנה מידה לגודלם של היצורים המלכותיים הללו.

למי שאין סבלנות לחפש את הלייזרים, אגלה שגודלם של הטריגונים שנצפו נע בין 80 ס"מ למטר וחצי.

מוזמנים להגיב, לשאול ולשתף בתמונות טריגונים משלכם עם דיווח היכן נצפו.

חגי

תריסניות בעומק 20 מטר מול חיפהסטינגריי וצוללת בים תיכון בעומק של 20 מטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.