סוסון ים תיכוני – Hippocampus hippocampus

פורסם ב: טבע, כל הכתבות, תת מימי | 3
סוסון ים
Hippocampus hippocampus

זה היה כיף!

היום ירדתי לצלילה עם גיא אבירם שכבר זמן רב אנאנו מתכננים לבצעה… האתר, שבינתיים ישמר בסוד, הוא מבנה מעשה ידי אדם אשר הוכנס לים ומשמש בית גידול ומחסה לבעלי חיים רבים המוצאים בו את ביתם.

זו הפעם הראשונה שיוצא לי לראות סוסון ים ענק (Hippocampus hippocampus) וזה קורה ממש כאן בים התיכון… ולא רק זה- הם היו שניים! וכדי להוסיף חטא על פשע שני דיונוני רוקחים (sepiida) ענקיים  חיכו לי למטה, ליד התטולות (שקי הביצים) השחורות והייחודיות שלהם. לבסוף גם זכיתי לראות את מה שבשבילו בכלל נכנסתי למים מלכתחילה, וזה השפמית הארסית (נאסראללה), מין של שפמנון (Cat Fish) שהיגר אלינו מים סוף (הגירה לספסית) דרך תעלת סואץ והיום נמצא בלהקות ענק (מאות פרטים) צפופות בכל פינה אפלה בים התיכון.

למי שמעוניין- קצת רקע על סוסון הים-

סוסון ים (שם מדעי: Hippocampus) הוא דג הנמנה עם משפחת האבובוניים.  אורך גופו יכול לנוע בין 13 מ"מ במין סוסון ים דניס (Hippocampus denise) ל-35 סנטימטר (לשם השוואה, סוסון הים הגדול אותו ראינו בצלילה הוא באורך של כ-15-20 ס"מ). סוסוני הים נודעים כבעלי החיים בהם זכרים מסוגלים להתעבר. שמו של סוסון הים ניתן לו בשל דמיון פניו לפני הסוס. סוסון הים נחשב כדג בעל כישורי שחיה נמוכים ביותר, ומרבית הזמן הוא אוחז באמצעות זנבו צמחי מים על מנת שלא להיסחף. מזונם העיקרי הוא: סרטנים קטנים, תולעים וזחלי רכיכות שאותם הם צדים בגוף המים.

אחת המטרות של צלילה זו היתה ללא ספק לבחון בפעם הראשונה את ה-16-35 F4 החדשה מתחת למים, לקראת השימוש בה בבריכות. אין ספק שהייתי מוכן לקצת יותר טווח זום ויכולת מאקרו מסויימת (כמו בסיגמא 17-70) אך אני שמח שבחרתי ללכת על עדשה איכותית עם פוקוס מהיר כברק שתהיה מצויינת למצלמה הבאה שלי, אי שם (אני מקווה) בעוד שלוש שנים שתהיה FF (פול-פריים), יעני, מצלמה עם שטח סנסור בגודל של מסגרת סרט 35 מ"מ.

אני מצפה בקוצר רוח לצילום הבא שלי בחוג שחיית פעוטות כדי לבצע לה את טבילת האש.

בינתיים, אני אתן לכם ליהנות לבד מהתמונות שצולמו היום… מוזמנים לתת איזה Like… 🙂 וכמובן, להגיב או לשאול משהו…

בקרוב ממש אני מתכנן לבצע צלילת לילה באתר


Mediterenian Maagan Michael – Images by Hagai Nativ

קרא את ההמשך כאן:

סוסון ים ומלא חול… בלילה סוער

3 Responses

 1. רפאלינדו

  חזק אחי, תאמת שכשאני ירגיש יותר טוב ואוכל לחזור למים, אני חייב לשאול אותך כמה שאלות על הצילום התת ימי
  אחלה תמונות יש לך חג'

  • חגי נתיב

   תודה רפאל! אתה יודע שאתה תמיד מוזמן לשאול.
   מזכיר לך את הספארי בתחילת אפריל- אתה צריך להיות בו!
   מיצרי טיראן במיוחד לצלמים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.