ספארי צלילות בסיני- ראס מוחמד

פורסם ב: טבע, כל הכתבות, תת מימי | 4


Ras Mohammed 2010 – Images by hagai nativ

לפני כשבוע חזרתי מספארי צלילות בסיני אליו יצאתי מטעם קבוצת התיירות של אוקטופוס-מרינה דייברס (קבוצת הריף) כדי לצלם תמונות תת ימיות לצורך אתר החברה ופרסומים שונים. כמובן שניצלתי את ההזדמנות וגם נהניתי בדרך…
זו היתה לי הפעם הראשונה שיצאתי לספארי בראס מוחמד והפעם השניה שיצאתי לספארי צלילות בסיני בכלל (הפעם הראשונה היתה למיצרי טיראן).

ביום בו ירדתי לספארי, קיבלתי לידי את ה"מג'יק פילטר" מדוגית והשתמשתי בו לאורך כל הספארי בכל הצילומים עם עדשת עין הדג. במהלך הספארי בחנתי את התנהגות המצלמה מבחינת WB בשימוש עם הפילטר והגעתי למסקנה שבמים כחולים וצלולים, ניתן להשתמש בפילטר עד לעומק של 10-15 מטר. עמוק מזה חוויתי בעיות קשות בהארת האובייקט וקבלת גוונים טובים שלו, בעיקר בצילומי אנשים שהמסיכה מצילה להם על העיניים ואיזור הפנים מתקבל ככתם כהה.

מבחינת צילום וידאו, יש יתרון גדול לשימוש בפילטר, גם בעומקים גדולים יותר, כל עוד מצלמים ללא תאורה מלאכותית וזאת בשל הסיבה שקשה יותר לתקן את הצבעים בוידאו לאחר הצילום (לעומת קובץ RAW של תמונה ואפילו JPG). לגבי תאורה מלאכותית לצילום וידאו, יש לי הרגשה שצריך לשים פילטר כחול או להשתמש בתאורה כחולה מראש, כדי להתאים את הגוונים וה-WB בקדמת הפריים לאלו של הרקע. אני צריך לבדוק את זה בהמשך…

אני ממליץ לכל צולל באשר הוא לקחת את עצמו לסיני. ההרגשה בספארי, מעבר לחופש הנהדר, היא הרגשה בטוחה ולפחות בספארים המתארגנים ע"י אוקטופוס-מרינה דייברס, אתה מרגיש ביטחון מרגע הגעתך לגבול המצרי ועד חזרתך אליו. בגבול, חוץ מהמדריך הישראלי המצטרף לכל ספארי, מחכה לקבוצה מצרי האחראי להעביר אותה את הגבול ולתת מענה לכל בעיה אשר צצה במעבר הגבול. אצלי למשל המכס המצרי התפלא מאוד על כמות ציוד הצילום שברשותי, מה שגרם לעיכוב מסויים. מרגע התערבותו של האחראי המקומי מטעם אוקטופוס הבעיה נפתרה כלא היתה. אולי הוא אפילו שילם בקשיש (שוחד) לאיזה פקיד בגבול, אבל אני לא הייתי צריך לדאוג ולא יודע מה הלך מאחורי הקלעים של העברת הציוד בגבול. הנסיעה ממעבר הגבול לשארם א-שייח' אורכת כ-3 עד 4 שעות והמיניבוס הפרטי והמאומטח ע"י מאבטח עם נשק אוטומטי עוצר ב"שארקס ביי" (Sharks bay)- חוף נופש קסום עם מועדון צלילה ומזח קטן המאפשר להתרווח אחרי הנסיעה מאילת (ואליה).

אני יכול להעיד על עצמי שבמשך כמה שנים אני שואל את עצמי אם זה מספיק בטוח לסוע לסיני.
אני החלטתי.
בטוח שאני נוסע לסיני.

4 Responses

 1. רפאל בנדלאק

  אז קודם כל, אני מת לקפוץ לספארי בסיני, מקווה שיקרה בקרוב
  נראה כמו אחלה פילטר, ובקישור שנתת על המג'יק פילטר יש הסבר מעולה.
  חגי, כמה יעלה פילטר כזה ל 10-20 שלי?
  למרות שנראה שבחלק מהתמונות כן השתמשת בפלאש עם הפיש איי.. נכון?
  איזה כיף לך אחי
  ומקווה שתבוא להגיד שלום בקרוב…

 2. רפאל בנדלאק

  דרך אגב, התמונה האהובה עלי היא החצויה מים ואוויר של הספינה עם הצולל שקופץ למים.. גדול!

 3. חגי נתיב

  היי רפאל,
  ספארי מומלץ בחום!
  דבר איתי בכל מקרה לפני שאתה יורד.
  פילטר כזה עולה בסביבות ה-140 ש"ח.
  דוגית החלו לייבא אותם עכשיו אז תדבר איתם לגבי מחירים.
  ברוב התמונות השתמשתי בפלאש, בהחלט. זה משהו שתמיד סיקרן אותי- אם אפשר לעבוד עם הפילטר הזה גם עם פלאש.

  אני מתכנן להגיע לאילת די הרבה בחודש הקרוב (וגם לתחרות… אתה משתתף השנה)

 4. רפאל בנדלאק

  ברור שאני משתתף השנה!
  ודבר איתי אם אתה יורד לאילת נשב על איזו בירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.