צילום עבודות תת ימיות

היום (13/9/2010) ביצעתי צלילה ראשונה עם ה-D300s. המצלמה נועדה להוות גיבוי למערכת הצילום התת ימית שכבר יש לי, המבוססת על מצלמת D300, עם מארז איקלייט. בחברת איקלייט השכילו לאפשר לבעלי מצלמות D300 לשדרג ל-D300s בקלות יתרה ע"י כך שכל שצריך לעשות כדי לשדרג הוא החלפת חלקו האחורי של המארז בלבד, ולא את כל המארז. המשמעות היא שכרגע יש לי שתי מצלמות לצילום תת ימי, ושני גבים למארז אחד. אם קורה שמצלמה אחת לא תקינה, או חס וחלילה חדרו מים למארז והשביתו מצלמה וגב אחד (הגב זה החלק שניזוק בהצפת מארז כי הוא מכיל חלקים אלקטרוניים של מערכת המבזק), יש לי גיבוי ויכולת להמשיך בעבודה ע"י ביצוע החלפה פשוטה.

הסיבה השניה, והחשובה בעיני לא פחות, היא היכולת לצלם וידאו מתחת למים, ללא צורך להסחב עם גוף נוסף, אל מתחת למים. כבר נתקלתי בעבודות בהן היה צורך לצילום וידאו וגם סטילס, וחוסר הרצון או היכולת שלי להסחב מתחת למים עם שני גופים, הובילה לצורך להשתמש באדם לא מיומן לצילום הוידאו, או במקרה הפחות גרוע- העסקתו של אדם נוסף, מיומן אפילו, שכל תפקידו צילום וידאו. כמובן שאין לי בעיה עם האפשרות השניה, אבל בתור מי שמציע שירותי צילום תת ימי מקצועי, אני רוצה להיות מסוגל לבצע את שני הדברים ברמה גבוהה ולהיות מסוגל לאפשר, במקומות בהם זה לא פוגע במקצועיות ובאיכות התוצר, לבצע את שתי המשימות.

מה אני אגיד לכם…. תענוג!!!   צילום HD תת ימי בעדשת פישאיי זו כנראה התרומה הגדולה ביותר שהכנסת הוידאו למצמות SLR יכלה לתת לצילום התת ימי בימינו. זה לא שאין חסרונות לצילום וידאו במצלמת SLR, אבל ברגע שמכירים אותם ויודעים איך להתמודד איתם, הם כבר לא בעיה רצינית.

בסרטון שבראש העמוד, שנערך ע"י עורך לא מיומן (אני…) בפחות משעה, בתוכנת עריכה פשוטה, ניתן לראות את הפוטנציאל הטמון בצילום בעדשה רחבה במי הים התיכון, הידועים בעכירותם, ובטח במקום בו מתבצעות עבודות תת ימיות ובו יש הרחפה רבה.

כאמור, זו היתה הצלילה הראשונה שלי עם המערכת, שבהתאם לאופי הצילום, בחרתי לבצעה בעדשה רחבה. אני מאמין, וראיתי דוגמאות לכך, שעם עדשת מאקרו ועומק שדה רדוד, גם כן אפשר להוציא מטעמים, אבל את זה ננסה בהזדמנות אחרת.

2 Responses

 1. Raphael Bendelac

  אחלה צילום…
  מה שבאמת מפתיע אותי שהדבר היחיד שחשבתי עליו מעל 5 דקות סרטון האלו, היא מתי אני לוקח את המצת התת ימי הזה ומדליק מנגל תת ימי
  אני צריך לבדוק על ההתאמות של ה 50D בגלל שגם זאת מצלמה שקשה למצוא בשוק אם היא הולכת לי…

 2. חגי נתיב

  היי רפאל, טוב לראותך כאן ומברוק על התגובה הראשונה בבלוג שלי!
  דווקא D50 נראה לי שיחסית קל למצוא כמצלמת יד שניה, אפילו D100 עוד מסתובבות בשוק…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.